Şeftali

Şeftali

Frezya

Frezya

Şeftali çiçeği

Şeftali çiçeği

Gül

Gül

Yasemin

Yasemin

Portakal çiçeği

Portakal çiçeği

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Paçuli

Paçuli

Orkide

Orkide

Vanilya

Vanilya

Kehribar

Kehribar

Tonka fasulyesi

Tonka fasulyesi

üst nota oranı
Üst Nota

% 50

orta nota oranı
Orta Nota

% 35

alt nota oranı
Alt Nota

% 15

70

18-60

2008

6045

kalıcılık

% 62

KALICILIK
farkedilirlik

% 68

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 82

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 18

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 9

İLKBAHAR
yaz

% 27

YAZ
sonbahar

% 18

SONBAHAR
kış

% 45

KIŞ
gündüz

% 64

GÜNDÜZ
gece

% 36

GECE
captcha
Üzerimde kuru erik gibi kokuyor. Kuruduğunda kehribar, vanilya ve şeftali kokularını alıyorum.
keskin kenarlı benzersiz meyveli çiçek; üstte şeftali ve frezya, ardından orkide, sandal ağacı, misk, tonka. Meyveler bitince, balzamik reçineler devreye girer. Eşsiz ve sevimli. Tabanda, burnum mür ve biber olduğunu söylüyor. Bu beni hapşırtıyor ama kolumu koklamadan duramıyorum. Güzel bir oriflame parfümü.
Bunu 3 veya 4 yıldır kullanıyorum ama nasıl hissettiğimden emin değilim. Şişeyi genellikle kışın bitiririm. Bence gerçekten eşsiz, tanınabilir bir koku. Güçlü, uzun ömürlü, geliştiğini düşünmüyorum, oldukça lineer. Ama çok farklı, canlı ama sıcak, güzel ama garip, bu yüzden bir kaç sene daha kullanırım.
çok güzel, rahat ve cennet gibi, keşke daha uzun kalıcı olsa.
Birkaç yıldır kullandığım ve neredeyse tam dolu bir şişem var. Bu kış kendimi yeniden keşfetme yolculuğuna çıkardım bu yüzden geçmişte bana başka bir tatlı ortalama sıkıcı koku izlenimi bırakan bu kokuyla devam ettim. Şimdiki fikrim eh, ortalama ya da sıkıcı değil.
Aslında çok şehvetli, tonka, paçuli, beyaz çiçeksi bir koku. Gevrek açılış ve sıcak bir dokunuşu var.
Umarım bunu katalogda geri getirirler. Artık bulamıyorum. Başka ülkelerde hala katalogda var. Eşsiz şişesi ve koyu kokusuyla çok şaşırtıcı gelmişti.
Buradaki yorumları okuduktan sonra Alien Mugler almaya karar verdim ve Enigma'nın Alien'den daha hafif ve tatlı olduğunu söylemeliyim. Her ikisinde de gizemli bir şey var. Enigma'da daha fazla paçuli var ve daha dengeli kokuyor, Alien ise daha çiçeksi ve daha güçlü. Onları hem uzun ömür hem de fark etme konusunda seveceksiniz.
Bu koku uzun zamandır istek listemdeydi - uzun zaman önce test ettim ve o zamanlar çarpıcı buldum ama bir şekilde onu hiç satın almadım. Şimdi yine bir numune geldi ve merak etmekten kendimi alamıyorum . Neden buna bu kadar takıntılıyım? Güzel, zamansız bir gül/paçuli kokusu, çok güçlü değil, çok ağır değil ama yine de fark edilir. Soğuk sonbahar günlerine çok yakışıyor. Ama benim için büyüsünü kaybetti, artık onu arzulamıyorum.
Bu parfüme bayılıyorum. Çekici bir koku
Enigma parfümler karıştırılıyor.
Alberto sego enigma parfüme buradan ulaşabilirsiniz.
https://www.albertosego.com/alberto-sego-enigma-erkek-parfum
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm