Oriflame Enigma Bayan Parfüm
En iyi Açık Parfüm
En iyi açık parfüm
Kaliteli parfüm arıyorsanız TIKLAYINIZ


Oriflame Enigma Bayan Parfüm

Oriflame Enigma, vücudunuzu ve ruhunuzu yakalayan bir iksirdir. Çekici ve gizemli, en ünlü kod çözme makinesinin adı parfümdedir. Parfüm, gizemli kadınlar için cazibe ve manyetik olarak çekici özelliğe sahip hisleri yansıtır. Hayal gücünüzü baştan çıkarmak için yaratılmıştır. Üst notaları, frezya ile şeftali, kalbinde siyah gül, yasemin, portakal ve meyveler ile mistik bir perde ile sarılır. Tabanda sandal ağacı, paçuli, orkide, kehribar, vanilya ve tonka fasulyesi bulunur. Flacon karanlık kırmızı nüanslarda koyu renkli camdan yaratılmıştır. Baştan çıkarıcı eğrileri bulunur. Yaratıcısı, İspanyol Guggenheim müzesinin mimari yapısından esinlenen Fabrice Legrose'dur. Parfüm, Ekim 2008'den bu yana 50 ml EDT olarak satılmaktadır. Bu kokunun arkasındaki burun Bernard Ellena'dır.

Üst Nota
Şeftali

Şeftali

Frezya

Frezya

Şeftali çiçeği

Şeftali çiçeği

Gül

Gül

Orta Nota
Yasemin

Yasemin

Portakal çiçeği

Portakal çiçeği

Sandal ağacı

Sandal ağacı

Paçuli

Paçuli

Alt Nota
Orkide

Orkide

Vanilya

Vanilya

Kehribar

Kehribar

Tonka fasulyesi

Tonka fasulyesi

Oriflame Enigma Bayan Parfüm Kalıcı mı?

Oriflame Enigma Bayan Parfüm kalıcılık konusunda toplam 22 Adet Oy Kullanıldı 100 üzerinden 62 puan almıştır. Parfümün yayılım gücü (farkedilirlik) oranı da aynı oylama ile 100 üzerinden 68 puan almıştır.
Parfüm Kalıcılığı
KALICILIK
62%
Parfüm Farkedilirliği
FARKEDİLİRLİK
68%
22 Adet Oy Kullanıldı
Beğeni Oranı
Parfümü beğendim
BEĞENDİ
82%
Parfümü beğenmedim
BEĞENMEDİ
18%
11 Adet Oy Kullanıldı
Günlük Kullanım
Parfüm gündüze uygun
GÜNDÜZ
64%
Parfüm geceye uygun
GECE
36%
11 Adet Oy Kullanıldı
Tahmini Nota Oranları
Üst Nota
50%
Orta Nota
35%
Alt Nota
15%
Hangi Mevsime Uygun?
Parfüm ilkbahar mevsimine uygun
İLKBAHAR
9%
Parfüm yaz mevsimine uygun
YAZ
27%
Parfüm sonbahar mevsimine uygun
SONBAHAR
18%
Parfüm kış mevsimine uygun
KIŞ
45%
11 Adet Oy Kullanıldı
Parfüm Özellikleri
18-60 Yaşlar için uygun
2008 Yılında Piyasaya Sunuldu
Editör Puanı 100 Üzerinden 70
9886 Kişi Bu Parfümü İnceledi
Parfüm Oylaması
Oriflame Enigma Bayan Parfüm 0 / 100 puan aralığı içinde
10 Adet Oy Kullanılarak
56 Puan Aldı

Oriflame Enigma Bayan Parfüm Yorumları

Üzerimde kuru erik gibi kokuyor. Kuruduğunda kehribar, vanilya ve şeftali kokularını alıyorum.
keskin kenarlı benzersiz meyveli çiçek; üstte şeftali ve frezya, ardından orkide, sandal ağacı, misk, tonka. Meyveler bitince, balzamik reçineler devreye girer. Eşsiz ve sevimli. Tabanda, burnum mür ve biber olduğunu söylüyor. Bu beni hapşırtıyor ama kolumu koklamadan duramıyorum. Güzel bir oriflame parfümü.
Bunu 3 veya 4 yıldır kullanıyorum ama nasıl hissettiğimden emin değilim. Şişeyi genellikle kışın bitiririm. Bence gerçekten eşsiz, tanınabilir bir koku. Güçlü, uzun ömürlü, geliştiğini düşünmüyorum, oldukça lineer. Ama çok farklı, canlı ama sıcak, güzel ama garip, bu yüzden bir kaç sene daha kullanırım.
çok güzel, rahat ve cennet gibi, keşke daha uzun kalıcı olsa.
Birkaç yıldır kullandığım ve neredeyse tam dolu bir şişem var. Bu kış kendimi yeniden keşfetme yolculuğuna çıkardım bu yüzden geçmişte bana başka bir tatlı ortalama sıkıcı koku izlenimi bırakan bu kokuyla devam ettim. Şimdiki fikrim eh, ortalama ya da sıkıcı değil.
Aslında çok şehvetli, tonka, paçuli, beyaz çiçeksi bir koku. Gevrek açılış ve sıcak bir dokunuşu var.
Umarım bunu katalogda geri getirirler. Artık bulamıyorum. Başka ülkelerde hala katalogda var. Eşsiz şişesi ve koyu kokusuyla çok şaşırtıcı gelmişti.
Buradaki yorumları okuduktan sonra Alien Mugler almaya karar verdim ve Enigma'nın Alien'den daha hafif ve tatlı olduğunu söylemeliyim. Her ikisinde de gizemli bir şey var. Enigma'da daha fazla paçuli var ve daha dengeli kokuyor, Alien ise daha çiçeksi ve daha güçlü. Onları hem uzun ömür hem de fark etme konusunda seveceksiniz.
Bu koku uzun zamandır istek listemdeydi - uzun zaman önce test ettim ve o zamanlar çarpıcı buldum ama bir şekilde onu hiç satın almadım. Şimdi yine bir numune geldi ve merak etmekten kendimi alamıyorum . Neden buna bu kadar takıntılıyım? Güzel, zamansız bir gül/paçuli kokusu, çok güçlü değil, çok ağır değil ama yine de fark edilir. Soğuk sonbahar günlerine çok yakışıyor. Ama benim için büyüsünü kaybetti, artık onu arzulamıyorum.
Bu parfüme bayılıyorum. Çekici bir koku
Enigma parfümler karıştırılıyor.
Alberto sego enigma parfüme buradan ulaşabilirsiniz.
https://www.albertosego.com/alberto-sego-enigma-erkek-parfum

KALICILIK
Kalıcılık
FARKEDİLİRLİK
FARKEDİLİRLİK
OY VER