Greyfurt

Greyfurt

Su notaları

Su notaları

Kehribar

Kehribar

Portakal çiçeği

Portakal çiçeği

Hercai menekşe

Hercai menekşe

Kimyon

Kimyon

Şeker kamışı

Şeker kamışı

Vanilya

Vanilya

Küçük hindistan cevizi

Küçük hindistan cevizi

üst nota oranı
Üst Nota

% 64

orta nota oranı
Orta Nota

% 31

alt nota oranı
Alt Nota

% 5

67

20-55

2017

6921

kalıcılık

% 70

KALICILIK
farkedilirlik

% 70

FARKEDİLİRLİK
beğenen

% 27

BEĞENDİ
beğenmeyen

% 73

BEĞENMEDİ
ilkbahar

% 27

İLKBAHAR
yaz

% 27

YAZ
sonbahar

% 9

SONBAHAR
kış

% 36

KIŞ
gündüz

% 30

GÜNDÜZ
gece

% 70

GECE
captcha
Paketini ve kokuyu sevdiğimi söyleyebilirim. Bütün gün giymek için çok güzel tatlı bir koku. Tatlı parfümleri sevmem ama bu koku kombinasyonu gün içinde beni mutlu ediyor ve neşelendiriyor. Enerji veren bir parfüm. Ayrıca çantanızda bulundurmanız ve herhangi bir yere girmeden önce uygulamanızda fayda var.
İlk sıktığımda neden çiğ yumurta kokusu alıyorum bilmiyorum ama genel olarak benim için çok kafa karıştırıcı bir koku, sevmiyorum.
Oriflame parfümlerine gençken oldukça aşinaydım ama hiçbiri beni gerçekten etkilemeyi başaramadı. Birkaç yıl sonra bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu kokuyu aldım ve gerçekten çok keyif aldım. Hafif acılığı ile pomeloyu ve açılıştaki kimyonu hissediyorum ve tam aradığım şekilde bir koku. Genel olarak, parfüm neşeli, aynı zamanda tuzlu, tatlı ve taze, bence ilkbahar ve yaz için mükemmel. Vanilya ve hindistancevizi, su notalarıyla birlikte oldukça tropikal bir hava veriyor. Fiyatına göre orta düzeyde bir fark edilirlik ve iyi bir uzun ömre sahiptir. Bence çok modern ve gençler arasında kolayca favori olabilir.
Aynı tarz parfüm arayanlar için daha net berrak ve güçlü bir alternatif önerisi:

https://www.albertosego.com/alberto-sego-psn-bayan-parfum-kod-no-1076
Oriflame Amber Elixir Crystal , 2017 yılında Oriflame Christiane Plos için oluşturulan oryantal çiçekli bir parfüm. Şehvetli zevkin dalgalarına teslim olun sloganı ile çıkış yaptı. Baltık kehribar, çiçek açan böğürtlen ve kahverengi şeker rafine notaların ışıltılı, eşsiz akorlarıyla büyüleyici.
Oriflame Amber Elixir Amber, Amber Elixir serisinden gelen tüm kokular gibi muhteşem bir sıcaklığa sahiptir. Deniz akorlarına rağmen, denizden çıktıktan sonra dudaklarındaki tuz kadar rahattır. Kendimi güneşte ısınan kehribarla ilişkilendiririm. Deniz, denideki kum ve yosun kokusu, güneşlenmek için hindistan cevizi yağı, tuzlu patlamış mısır ve hatta patates kızartması gibi daha yaygın kokularla iç içe geçer. Notaların hiçbiri tesadüfi değildir ve hepsi sahil şeridinin kokusu ile iç içe. Zamanla, koku bir fırtına sırasında deniz gibi soğur. Tatlılığını kaybeder ve ahşap asalet katmanlarını ortaya çıkarır. Ayrıca güç kaybediyor ama hala birkaç saatliğine onu hissedecek kadar sağlam etkiye sahip. Oriflame Amber Elixir crystal, tipik bir yaz kokusu değil. Belki de geçen yaz fotoğraflarını izlerken hatırladığımız sonbaharı size hatırlatabilir. Bu herkes için kabul edilebilir bir parfüm değil ve kendisinde kesinlikle dikkat çeken bir şeyler var. Enteresan parfümleri seviyorsanız test edebilirsiniz.
Numunesini denedim. Amber Elixir orijinalinin daha taze notalarla karıştırıldığı hissine kapıldığım gibi gerçekten güzel kokan bir parfüm olduğunu onaylayabilirim. Aynı zamanda uzun ömürlüdür. Ama bir sorun var :D Boyası cildinize renk veriyor yani boyuyor. Satın almayı planlıyordum ama bunu gördükten sonra maalesef..
Çok güzel koku ... Kadınsı.. Farkedilirlik ve kalıcılık iyi ama sanki tende renk bırakıyor!
"Sonunda elime bir adet Elixir Crystal geldi ! İlk başta keskin bir su uyumu ile başlar ve biraz tuzludur. 30 dakika sonra çok yumuşak ve tatlı bir hale dönüşüyor. Çoğunlukla hindistan cevizi, şeker kamışı ve menekşeyi hissediyorum. Güneşli sahil günleri için mükemmel bir parfüm.
Calvin Klein'in Reveal kullanmıştım ve neredeyse aynı. Aynı tuzluluğa sahip. Gerçekten güzel ve daha pahalı kokuyor. Denemeye değer.
Çok mutluyum çünkü bu yaz tuzlu bir parfüm istedim ve oriflame markasının bu modelini arkadaşın tavsiyesi ile aldım. Çok tuzlu değil ama yine de tuzlu! şekersiz ve böyle değişik kokular beni cezbediyor. Kim ne derse desin ben seviyorum. Ömrü ve farkedilirliği daha iyi olabilirdi.
Oriflame neden bu kadar başarısız bir kokuyu hala üretip satıyor anlamıyorum. Utanç verici bir parfüm. Bunu kullanıp cidden dışarıda gezen veya beğenen biri ilginç kişiliğe sahip olmalı. Acı deniz tuzu kokusu. Başlangıçta çok güçlü üstelik. 1 saat geçtikten sonra da koklamak için burnuma burnumu sokuyorum bu kezde ortada koku yok. Kimse bana evet kokuyor da demedi (bende mi sorun var acana diye düşünerek çevreme test ettirdim.) Amber Elixir Crystal nasıl bir parfüm derseniz, görünce kaçın ve paranızı heba etmeyin derim.
Kendine has olan orijinal kehribar iksirini çok beğendim ve esas notaların içeriğinde bulunan şeker, şeker kamışı, hindistan cevizi sütü ve vanilya arasındaki notalar enteresan. Bu, şimdiye kadar denediğim en sucul kokulardan biri ve sulu kokulardan nefret ediyorum. Bu yüzden amber elixir crystal modelinden nefret etmiyorum desem şaşırtıcı olurdu. Tuzlu ve tatlı karışımı değişik bir koku. Ben kesinlikle önermiyorum. Güzel şişe içerisinde kötü bir parfüm.
2017 © Telif hakkı - parfum.gen.tr Açık parfüm En iyi açık parfüm